Zašlé stopy strážců

28.07.2015 18:55

Po úspěšném pátrání po první části artefaktu byl chvíli klid a ticho po pěšině. Vodítka k dalším částem byla mizivá, nyní však svitla naděje. Z polorozmáčeného deníku šíleného trpasličího strážce první části se podařilo rozlušit zmínku o jakémsi Sumitu, kde se měli všichni držitelé části klíče naposledy sejít. Konkrétně jinotaj hlásající: Pod dohledem králů, kde kaňon nežádoucí oči hlídá, kruh strážců tajemství se jako vždy uzavírá. To také přednesl všem svolaným do jednacího sálu pevnosti. Mezi nimi bylo i několik nováčků a dobrodruhů, nicméně souhlasili, že se k výpravě přidají. Ostatně nikdo z nich neměl další vodítka, díky kterým by mohl pátrat sám.

 

Po chvíli debatování se všichni celkem jednohlasně shodli, že se pravděpodobně bude jednat o oblast zvanou Údolí králů, kde stojí sochy králů Madorana Bronzebearda a Khadrose Wildhammera, které po jejich smrti dali postavit jejich synové coby připomínky velkých činů svých otců. 

 

Po přistání skupiny v trpasličí osadě Thelsamar, které je kýženému údolí nejbliže, postupovali dále po cestě. U soch se na chvíli zastavili, ti znalejší zpravili ty znalé méně o historii tohoto místa a všichni pátrali očima po vhodném místě pro jednání, jaká tu měli strážci zřejmě opakovaně vést. Po hodinách bloudění malá gnómka Alecto upozornila skupinku na kaňon, který obývají dnes troggové, odpovídal a byl více než vhodný. Nynější obyvatelé však nehodlali dobrodruhy nechat jen tak projít, ti se museli probít a každý měl šanci ukázat své bojové dovednosti. Skrz kamenitou nevýraznou stezku se nakonec dostali překvapivě zpět do Údolí králů, a to přímo na plochý vrcholek jedné z nejstarších věží tam, odkud byl krásný výhled na celé okolí, a přitom samo místo bylo přístupné jen velmi ztěžka. Tam, pod uvolněným kamenem na kraji věže, objevili podivné pouzdro na svitky, jehož velmi složitý mechanismus bránil otevření tomu, kdo neznal správnou kombinaci. Nebylo už nic, co by zde mohli najít, a proto se všichni vrátili zpět do pevnosti. Draik se pustil do zkoumání mechanismu pouzdra, kterému propadl na mnoho dalších dní, a snažil se jej otevřít. Pro ostatní to byl čas nabrat síly, či si zařídit potřebné záležitosti, než tato cesta bude pokračovat.

 

Eventu se zúčastnili (dle abecedy): Alecto, Draik, Pakosek, Redknife, Veraine